Úvod » Rekuperační jednotky » DUKA ONE C6, Ø156MM
Duka One C6 je cenově dostupný model, který se vejde do otvoru o průměru 160 mm ve vnější stěně.
Skvělý a ekonomický způsob, jak zajistit příjemné vnitřní klima s rekuperací tepla.
Jedna jednotka pokryje plochu až 27 metrů čtverečních, takže v některých místnostech může být nutné nainstalovat více jednotek.

Snadné a jednoduché ovládání pomocí dálkového ovladače
Snižuje hladinu radonu, vlhkosti a CO2
Průměr potrubí: Ø156 mm
Účinné a energeticky úsporné větrání bez nutnosti otevírání dveří a oken
Snadná instalace, protože v domě není třeba instalovat žádné potrubí


Jednotka funguje jako pasivní filtr čerstvého vzduchu. Ventilátor je vypnutý, uzavírací klapka je otevřená a je zajištěno přirozené větrání. Tato funkce se používá například při delším opuštění domácnosti, například na dovolené.
V létě může být příjemné vhánět do domu čerstvý vzduch, aniž by byl výměníkem předehříván. Také v noci je díky této funkci dosaženo příjemného chladicího účinku.
V tomto režimu jednotka slouží pouze k odvádění použitého vzduchu z domácnosti. Lze také využít, pokud chcete dosáhnout rychlého větrání. Pokud máte v domě nainstalováno více jednotek, je v létě výhodou kombinovat větrání a nasávání vzduchu. Toho lze dosáhnout volbou větrání v ložnicích a odtahu v obývacím pokoji. V noci se touto funkcí dosáhne chladicího účinku.
Při této funkci je teplo z vnitřní vzduchu recyklována k předehřátí čerstvého vzduchu přiváděného zvenčí. To se provádí cyklickým větráním:
Horký použitý vzduch je odsáván z místnosti. Při průchodu výměníkem se teplo a vlhkost ukládají do keramického výměníku. Až 90 % energie je recyklováno. Po dobu 70 sekund je teplo předáváno do výměníku, poté ventilátory změní směr a přivádějí čerstvý vzduch.
Výměníkem je vháněn čistý a čerstvý vzduch zvenčí a ten se předehřívá vstupní teplotou uloženou ve výměníku. Po dobu 70 sekund je teplo předáváno z výměníku do přiváděného vzduchu, poté se ventilátory opět přepnou na odtahový cyklus.

V pohotovostním režimu je žaluzie otevřená, aby mohl jednotkou procházet čerstvý vzduch. Po vypnutí ventilátoru se žaluzie automaticky zavře.
